PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32226}

Znaki

Signs
6,3 180 158
ocen
6,3 10 1 180158
5,3 22
oceny krytyków
Znaki
powrót do forum filmu Znaki

Spowiedź

ocenił(a) film na 8

Uważam, że ten film jest doskonale zrobiony i należy do moich ulubionych. Jedna rzecz wywołała u mnie zgrzyt. Pojawia
się tam scena, że dziewczyna mówi do Gibsona, że chce się wyspowiadać i czyni to. Gibson gra, jak wszyscy pamietamy,
pastora. Otóż jako ewangelik (protestant) śmiem twierdzić, że spowiedzi w rozumieniu katolickim w protestantyzmie nie
ma. W niektórych kościołach nie ma jej w ogóle, w niektórych jest spowiedź powszechna, czyli wspólnie odmawiana
modlitwa pokutna w czasie nabożeństwa przed Wieczerzą Pańską. Ot, niedoróbka w scenariuszu. Ale irytująca.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 2
Sandport

Tam takich niedoróbek jest wiele,cały film to niedoróbka

ocenił(a) film na 10
ataksobie

pppppppppppfffffffffffffffffffffffffffffffffffff
stfu.

ocenił(a) film na 10
Sandport

może ona niebyła protestantką a Mel jako Pastor jednak wiedział co to spowiedz i mógł to jej udzielić albo po prostu spowiedź powszechna odbywa sie raczej w kościele tak? bądz przy pastorze jeżeli nie mogła iśc do kościoła z różnych powodów wykorzystała sytuacje ..

ocenił(a) film na 2
Die_by_the_Sword

stwierdziłeś że nie mam prawa oceniac filmu jeśli go nie zrozumiałem otóż zrozumiałem, i stwierdzam co o nim sądzę, dawno się na niego czaiłem, ten film ma wiele wymiarów ale głupoty scenarzystów i reżysera

ocenił(a) film na 10
ataksobie

tam przerasta cie Mount Everest , to nie wchodź na niego.

ocenił(a) film na 2
Die_by_the_Sword

Właśnie to jest piękne że można spróbowac stanac na tej górze i rzucic jej wyzwanie i podołałem mu przyjacielu Ty ślęcz sobie na dole i kupuj ten syf w ładnym opakowaniu, rany powinni tutaj stawiac UWAGA NA OBROŃCE FILMU ZNAKI

ocenił(a) film na 10
ataksobie

Cóż gdy niema już argumentów a wszystkie inne okazały się trefne trzeba pisać nie na temat... nie jestem obrońcą , ten świetny film sam się broni , wystarczy że oglądnie go ktoś i zrozumie .

ocenił(a) film na 2
Die_by_the_Sword

więc właśnie Ci tłumaczę - zrozumiałem ten film takim jakim jest -gniotem z kiepskim pomysłem -reżyserem któremu sodówa uderzyła do głowy i chrzanionymi drzwiami które uratowały naszą cywilizację i dzięki temu mogliśmy kontratakowac wodą

ocenił(a) film na 10
ataksobie

buhaha teraz wiem diagnoza powtórzę to co twój lekarz, depresja .

ocenił(a) film na 2
Die_by_the_Sword

lubię argumenty które są rzeczywiście argumentami a nie słabą próbą obrażenia mnie czy tez próbą okazania mnie jako mądrale niespełna rozumu, to znaczy że jesteś na etapie kiedy prawda w oczy kole i nie możesz już nic wymyślic dlatego też uciekasz się do taniego chwytu, ale tak robi cały świat więc czemu miałbyś odstawac od normy (zaraz pewno napiszesz że to Ja odstaje od normy)

ocenił(a) film na 10
ataksobie

nigdy nie jest za późno nie zastanawiaj się.

ocenił(a) film na 10
ataksobie

jeżeli sądzisz jak już to napisałeś i się nie wymigasz że drzwi drewniane uratowały ludzką cywilizacje to znaczy iż nie masz pojęcia o czym był ten film i kogo uratowały drzwi a wszystkie twoje argumenty są nic nie warte jak twój morał filmu : P
I już nie ważne co napiszesz tego posta nie skasujesz tutaj widać jakisz to z ciebie mędrzec i skrupulatny (stfu) obserwator super wyciągasz wnioski teraz udawaj że nie oto ci chodziło itd zniż się jeszcze niżej o ile już można buhahbuhahah
PS. w piwnicy panuje wilgoć .

ocenił(a) film na 2
Die_by_the_Sword

Ty zatwardziały jak....... w człowieku jaki kolwiek morał istnieje dzięki scenariuszowi który był zrypany Ty tu możesz coś dostrzec ale Ja i wiele innych osób widzi tam tylko błędy i błędy cały film jest do BANI i nie jest klawy Ja nie będę się tu powtarzał DRZWI tu akurat najzabawniejszy momęt w tej tragedii, masz problem bo durniejesz tylko w trakcie tej rozmowy pokazujesz że nie warto z Tobą wogule jest dyskutowac z resztą mi się nie chcę bo trafiłem na fanatyka

ocenił(a) film na 10
ataksobie

e a oprócz drzwi może cywilizacje w Znakach uratowała też godzilla? no jakby dali o tym wzmiankę dał byś ocenę 10 ha! mało tego z dopiskiem "SKALA OD 1 DO 10 JEST ZA MAŁA!"

ocenił(a) film na 2
Die_by_the_Sword

jesteś beznadziejny Żegnam !

ocenił(a) film na 10
ataksobie

pozdrów godzinne i megazorda , jak ci się przyśnią yo

ocenił(a) film na 8
Die_by_the_Sword

Oboje shut the f&ck up!

ocenił(a) film na 8
ataksobie

Oboje shut the f&ck up!

ocenił(a) film na 10
straightlines

nie wpierdzielaj sie bo naśle na ciebie megazordy

ocenił(a) film na 10
straightlines

nie ja... ten godzillomaniak

ocenił(a) film na 7
Sandport

Nie ma żadnego błędu. W kościele ewangelickim istnieje spowiedź powszechna, o której wspomniałeś, ale również indywidualna, jeśli wierny tylko czuje taką potrzebę.

ocenił(a) film na 8
Cleaa

W teorii tak może i jest, ale nigdy ani ja, ani moja żona nie czuliśmy takiej potrzeby. Nasze dziecko nawet nie wie, że coś takiego mogłoby być. Poza tym nigdy, od nikogo w kościele nie słyszałem o spowiedzi indywidualnej. Kiedyś rozmawiałem z pastorem i on również nie zanotował takiego przypadku. Więc jest taka teoretyczna furtka, która może się zdarzyć raz na wiele lat... Zresztą, jak rozumiem, rozmawiamy o takiej furtce w poskim kościele luterańskim, a bohater naszego filmu z pewnością pastorem luterańskim nie był. W innych kościołach protestanckich nawet takiej "furtki" nie ma. Tak więc podtrzymuję, że to zgrzyt w scenariuszu. Scenariusz napisał Hindus, któremu pewnie wszystko się zmiksowało, jakieś tam wyobrażenie miał na temat chrześcijaństwa i wyszło jak wyszło. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
Sandport

moim zdaniem jest to taki szczegół, że dla ogólnej fabuły nie ma znaczenia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones