PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32226}

Znaki

Signs
6,3 180 196
ocen
6,3 10 1 180196
5,3 22
oceny krytyków
Znaki
powrót do forum filmu Znaki

"Obcy" po 30 latach jest filmem kultowym, więc czemu "Znaki" nie miałby też zostać za 20 lat?

ocenił(a) film na 6
Funak

Ten film nie ma w sobie niczego, dzięki czemu mógłby stać się filmem kultowym.

raddo

dwie kultowe sceny, jedna z nogą w polu kukurydzy a druga na początku, na dachu...

ocenił(a) film na 6
Funak

Dwie sceny to o wiele za mało, by film stał się kultowym.

raddo

bywały takie filmy, które stały się kultowe dzięki tylko jednej scenie, więc wiesz...

ocenił(a) film na 6
Funak

Nie wiem. Jak dla mnie jest w tym filmie tylko i wyłącznie z początku jest kilka naprawdę ciekawych scen, głównie sceny w zbożu, i podczas rozmowy pastora z córeczką(gdy widzimy sylwetkę obcego). Z czasem, wgłąb filmu jakość scen diabelsko szybko spada. Nie wiem, z czego to wynika. Bądź co bądź, tych kilka scen z początku filmu ( no, i scena z piwnicy) są takimi stricte horrorowymi scenami, i na pewno zapadają w pamięci, ale niespecjalnie na długo, bo przecież ten film w zamyśle nie miał być horrorem, a nawet jeśli reżyser chciał zrobić taki horror, to zepsuł go wieloma bezsensownymi i pseudo-żartobliwymi scenami(vide sreberkowe czapki).

Funak

może zostanie, ten film ma zdecydowanie inny klimat niż większość filmów sf.
Myślę tez, że jego głównym tematem nie sa kosmici a ciekawe przedstawienie wiary.

Funak

HEJ, SKORO OBYWATEL KANE ZOSTAŁ KULTOWY OD MOMENTU WYPUSZCZENIA, TO DLACZEGO KAC WAWA MIAŁABY NIE ZOSTAĆ KULTOWA?
Nie wiem, bo to słaby film?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones